Intro

PASIRODĖ trečiasis žurnalo EGO numeris. Tema: santykiai šeimojeŽurnale skaitykite:

 

EGO SVEČIAS: Kristinos ir Mindaugo Pikūnų šeimos skonis EGO EFEKTAS: Melo psichologija EGO DARBAS: Pora darbe EGO SANTYKIAI: Šeimos krizių anatomija EGO VAIKAS: Stilingas auklėjimas EGO POILSIS: Kartų taikos sutartis  EGO PORA: Trise lovoje EGO TAISYKLĖS: 8 Beatos Nicholson gyvenimo taisyklės ALTER EGO: Kas bus su šeima įtinklintoje visuomenėje? EGO LOGIJA: Psichoterapijos džiunglėse EGO LIKIMAI: Pirmojo karto stebuklai EGO SOS EGO TESTAS: Ar tvirti Jūsų santykiai? EGO FAKTAI: Šeimos dydis, pasitikėjimas tėčiais, laimingi veidai, tempo skirtumai, pinigų poveikis EGO MĮSLĖ: Kaip mieste, kuriame nuolat lyja, išgyvena skėčio neturintis žmogus? EGO SKAITINYS: Kempinių šalis.

KVIEČIAME SKAITYTI!

______________________________________________________________________________________________________

REDAKTORIAUS ŽODIS žurnale ,,Ego“ Nr. 2. Numerio tema – Gyvenimo tempas.

 

Vieni  įlipa į jau važiuojantį traukinį (kalbu apie save studijų metais), kiti į susitikimą pusvalandžiu ankčiau nei sutarta (linkėjimai kolegei). Kodėl vieni skuba ir nespėja, o kiti veikia lėtai, bet niekada nevėluoja? Man tai – neįminta mįslė, kai kalbame apie individualaus gyvenimo tempo pasirinkimo galimybę. Nustebsite suvokę, kad šis pasirinkimas ne paveldimas ar primestas, o kontroliuojamas mūsų pačių.

Laikas nevaikšto kaip katinas, pats sau vienas. Su juo galima draugauti ir juo… mėgautis. Taip pat patartina draugo Laiko neapgaudinėti – neatsukinėti  laikrodžio atgal, meluojant sau, kokio esi amžiaus, arba gyventi taip, lyg jo (draugo vardu Laikas) šalia nė nebūtų.

Onutė straipsnyje ,,Laikas pauzei“ rėžė negailestingai: ,,Begaliniame laike mums skirtas gyvenimas yra baigtinis“, o pokalbyje apie senėjimą p. Julius buvo atviras: ,, Esu sutikęs nemažai „senių“, kuriems tik 30 ar 40 metų. Ir, priešingai, kasdien matau žmonių, kurie būdami apie arba per 70 metų stebina žymiai jaunesnius savo energija, proto guvumu ir jaunatviškumu.“ Kaip jums tai?

 

______________________________________________________________________________________________________

 

REDAKTORIAUS ŽODIS žurnale ,,Ego“ Nr.1. Numerio tema – Būti moterimi

 

„Suvokti, kas esi, ne penkių minučių darbas“, – tokį užrašą aptikau savo sename dienoraštyje. Juk ne visi mes žinome, nuo ko ir kada prasideda savęs suvokimas, bet kad ir kada tai prasidėtų, ta savivoka niekada nevėluoja, tiesa?

EGO jūsų rankose – ne tik įdomus skaitymas, prasmingų atradimų šaltinis, bet ir naujų suvokimo erdvių atvėrimas. EGO tai jūsų ir mūsų pradžia. Kelio, vedančio savęs, savo artimųjų, pasaulio pažinimo link, pradžia. Tai yra teisingas kelias ir mums, ko gero, pakeliui…

Kai pokalbio tema pakrypsta apie moteris, visi turime ką pasakyti. Tik ar jau viskas išsakyta ir pastebėta? Ypač toji nematoma pusė, neavinti aukštakulnių… EGO „pirmagimio“ tema „Būti moterimi“ skirta joms ir jomis besidomintiems. Ką sako psichologai apie „silpnosios“ lyties lyderystę ir moters vaidmenį šeimoje? Ir kada moteris iš tikrųjų yra moteriška?

Sakau nuoširdžiai – pritaikius praktiškai Ritos straipsnio „Stiprybė silpnume“ trečiąjį patarimą, galima sulaukti stebuklų, o kai perskaitai Genovaitės ,,Optimizmo ir pesimizmo paradoksus“, imi abejoti, ar tikrai nevertėtų kartais to nepamatuoto optimizmo išleisti trumpų atostogų…