Šeimos krizių anatomija

Šeimos krizių anatomija [Renata Vaikutė]

Dviejų žmonių tarpusavio santykiai primena banguojančią jūrą: potvynius keičia atoslūgiai, meilę – neapykanta, aistrą – nuobodulys. Jausmų liepsnai priblėsus kyla ginčų, barnių ir konfliktų, o jei jų nesprendžiame – viskas virsta tiksinčia bomba. Jai sprogus šeima patiria krizę, kurios pabaiga neprognozuojama. Pasak psichologės Karolinos Bajoriūnienės, nesipyksta tik visiškai vienas kitam abejingi žmonės. O kadangi šeima [...]


Kategorija 2012 m. Nr. 3, Santykiai, Šeima, Žurnalai

Šeimos krizių anatomija
[Renata Vaikutė]

Dviejų žmonių tarpusavio santykiai primena banguojančią jūrą: potvynius keičia atoslūgiai, meilę – neapykanta, aistrą – nuobodulys. Jausmų liepsnai priblėsus kyla ginčų, barnių ir konfliktų, o jei jų nesprendžiame – viskas virsta tiksinčia bomba. Jai sprogus šeima patiria krizę, kurios pabaiga neprognozuojama.

Pasak psichologės Karolinos Bajoriūnienės, nesipyksta tik visiškai vienas kitam abejingi žmonės. O kadangi šeima – tai ne mažiau kaip du asmenys, ir barnių neišvengiama. Jie yra natūralūs ir neišvengiami pradėjus gyventi su kitu žmogumi.

Svarbiausia, kokie tie konfliktai ir kaip jie sprendžiami. Neišspręstas konfliktas – lyg mina, ant kurios užmynus gali nugriaudėti kur kas didesnis sprogimas, negu tikimasi. O tuomet galime apkursti nuo garso ir sunkiai suvokti, kaip galėjo nuo smulkmenos prasidėti skyrybos.

Apie konfliktą, teigia psichologė, pravartu žinoti porą paprastų taisyklių: pirma, kad ir koks jis būtų, prie jo prisideda du žmonės, niekuomet vienas; antra, konstruktyviai išspręstas konfliktas tik sustiprins santykius, o nesprendžiamas įgis griaunamąją jėgą.

Taigi, konflikto nereikia bijoti ar jo vengti. Konfliktas – tik dviejų skirtingų nuomonių susidūrimas ir tai, kaip Jūs sugebėsite jas suderinti, parodys, kaip galite sutarti esant kitoms gyvenimiškoms situacijoms. Per konfliktą mokomės, kiek galime pasitikėti partneriu, kokiose situacijose, kokie esame artimi. Pasirinkę tinkamą sprendimą tvirtiname tarpusavio santykius ir pasitikėjimą vienas kitu.

Autorė: Ramūnė Budrytė


Kategorija 2012 m. Nr. 3, Santykiai, Šeima, Žurnalai

Facebook komentarai